Události roku 2008

10.12.2008
Dnes jen krátce: Vanilka jePKD DNA negativní.
Tím jsem splnila, co jsem si předsevzala. Totiž to, že moje chovné kočky (třebaže mám zatím jen tu jednu) budou HCM a PKD testovány.
Pro Vanilku to byl zatím test nejpříjemnější. Stačilo si ji položit na klín a 5 vteřin šťourat buňky z bukální sliznice. Trvalo to určitě kratší dobu, než čištění zoubků :o) Spokojenost na obou stranách.

28.11.2008
Stále se u nás neděje nic převratného. Kočičky i my spokojeně trávíme své dny a ty ubíhají jeden za druhým, jeden jako druhý. Jen první sníh byl po celé dva dny zdrojem velkého potěšení a zábavy pro obě chlupalínky. Zkoušely tlapkou, co udělají ta studená peříčka, když se na ně šlápne, čichaly k nim, nechávaly si je padat do kožíšku a kdybych nakonec nezavřela dveře na balkón a tím jim nevypnula bílou televizi, seděly by tam možná dodnes :-D

Do povídání jsem zařadila pokračování Vanilčina deníčku.

30.10.2008
Poslední říjnový den jsme si já a Vanilka opět udělaly výlet do Žďáru nad Sázavou. Ovšem tentokrát ne za ženichem Čokýnkem (i když i na přátelskou návštěvu se nakonec našlo času dost), ale na vyšetření na HCM. Přiznávám bez mučení, že jsem se klepala snad víc než Vanilka, když pan doktor Johanides vyšetřoval její srdce, ale výsledek stál za to. Vanilka je HCM negativní.

11.10.2008
Dlouho jsem nepřidala žádnou novou fotku mých chlupalínek do fotogalerie. Dnes chybu napravuji, tady jsou: Vanilka v průběhu posledních 5 měsíců a Želvinka sice jen dvakrát, ale o nic méně hezká.
S blížící se zimou obě holky nabírají špíčky. Vanilka se dostala na svou původní váhu 3,55 kg a Želvinku raději ani na váhu nestavím, aby mi ji nestrhla. Přesvědčit ji, aby jedla jen dietní Light granule a nekradla Vanilčinu dospělácko-kotěcí směs je nadlidský výkon. Tím spíš, že viditelně nakyne i po jediném uloupeném soustě.

S laskavým svolením pana Romana Palarčíka přidávám do kontaktu jednu z fotek, které pořídil při loňské srpnové výstavě v Ostravě.

Vanilka si, jako každá urozená mladá dáma, začala vést svůj deníček a to na stránkách Modrého kocouře. Nic nenamítá proti tomu vložit ho i do mého Povídání.

24.9.2008
Spuštěna anglická verze stránek.

Sháníte koťátko? VCHS Eli´s Castle jsou ihned k odběru dvě modré kočičky a lilový kocourek z vrhu C a černá kočička a dva kocourci v barvách černý bikolor a lilový bikolor z vrhu D.23.9.2008
Ve dnech 13. a 14. září se konala v brněnském M – paláci mezinárodní výstava koček a po splnění milé povinnosti veterináře na přejímce (to je nádhera pomuchlit si tolik různých kočiček :o)) jsem si popovídala s pár známými a zafandila jejich miláčkům.
Svým chlupatindám jsem tam pořídila další nový tunel a dámy se jednohlasně usnesly, že je mnohem lepší, než ten první, který tím pádem putoval do skříně na horší časy.

Vanilka nám sice stále nemrouská, zato pěkně přibírá a je hravá a veselá jako dřív. Není vyloučeno, že ji vyvezu na nějakou výstavu a pokusíme se o titul Interšampionky. Možná na jeden den do Pardubic a na jeden do Olomouce. Kožíšek ale není po opakovaných říjích v nejlepší kondici, tak uvidíme, co s ním provede podzimní studené počasí.

21.8.2008
Po měsíci se opět ozývám a našim příznivcům nepřináším dobré zprávy. Včera ultrazvuk ukázal, že Vanilka není březí. Ony její námluvy vůbec probíhaly nestandartně. Nejprve několik dní nemohla přijít Čokýskovi na jméno a když už už vše vypadalo na dobré cestě a minimálně k jednomu krytí došlo, takže jí byl prodloužen pobyt na celý týden, přestala přestala říjet nadobro. No, nedá se nic dělat, počkáme do příště, aspoň prozkoumala terén, seznámila se s kocourem a příště se bude cítit jako doma. Zatím si dává pauzu až znepokojivě dlouhou. Doufám, že mě nepotrápí a nebude čekat až do jara. Jsem celá nemocná z čekání na vlastní koťátka.

Jinak se daří kočičkám dobře. Užívají si nového tunelu a někdy mám pocit, že místo jedné mladé a jedné postarší dámy mi tu přeci jen pobíhají dvě koťátka.

20.7.2008
Včera jsme si vyjeli celá rodina. Víte kam? No přece do Žďáru nad Sázavou. Čestná eskorta pro naši Vanďulinku na cestě za ženichem. Prý už chce a chce a chce a jelikož měl tentokrát Čokýsek volno, mohli jsme jí vyhovět.

Cestou zpátky jsme se stavili na hradě Pernštejně, počasí bylo nádherné, cesta Vysočinou kouzelná, prostě prima výlet.

Teď jen netrpělivě čekám na zprávy o namlouvání. Jak berušku znám, chvíli jí potrvá, než se rozkouká, ale nakonec se jí snad bude “prázdninová láska” líbit.

2.6.2008
Všem, kteří pro Vanilku hlasovali v soutěži o NEJ fotku měsíce dubna na stránkách Modrého kocouře, děkuji.
Výhra je pro mě hlavně důkazem přátelství, mnohdy “jen” virtuálního-internetového. Kolik z těch skvělých lidiček znám jen pod jejich nickem (a oni mě také) a jen z našich už déle než rok trvajících rozhovorů poznávám, jak jsou báječní, milí, vtipní, ochotní poradit, nebo si nechat poradit a někdy i protivní, nabručení ale hlavně stejně střelení, pobláznění a praštění do koček jako já.

26.5.2008
Už je tlapka v rukávě. Vítězem konkurzu o nej ženicha se stal Čokýsek paní Aleny Cihlářové, který působí v CHS Eli´s Castle. Je to opět čokoládový bikolor s vlohou pro ředění, takže škála možných barviček u koťátek je opravdu velká. Vše záleží jen na Vanilce, kdy se jí zachce být maminkou.

Zatím je prý lepší to úžasné chlupaté škádlítko, které holky dostaly v pátek. Vanilka ho nosí jako myšku za každým, kdo je ochoten s ním tak hodinku dvě mávat a běhat z místnosti do místnosti (no dobře, deset minut stačí, ale co kdyby náhodou :o)). Dokonce i Želvuška je kvůli němu ochotná rozhýbat svoje tučňáky a trochu provětrat kožich.

19.5.2008

Pondělí nepřineslo dobrou zprávu. Vanilka má natolik vysoký titr anti-A protilátek, že se absolutně nedoporučuje krýt kocourem s krevní skupinou A. Pokud by se taková koťata narodila, je nutno jim najít náhradní matku s vhodnou krevní skupinou, nebo je po celou dobu krmit mléčnou náhražkou, protože v případě ponechání pod matkou (Vanilkou) už by se nedalo mluvit o riziku, ale absolutní jistotě vzniku felinní neonatální izoerytrolýzy. Takže v žádném případě nebudu opakovat krytí Eliothem, i když je mi to velmi líto, ale poohlédnu se po kocourovi s krevní skupinou B. Idea už by byla, jen musím zahájit namlouvací řízení.

Jediné štěstí je, že příroda zapracovala místo nás a Vanilka podle všeho není březí. Čekalo by nás spoustu práce a trápení.

Děkuji MVDr. Vidímové (CHS Button, CZ) za cenné rady a za zprostředkování vyšetření anti-A titru v EVL, kde je registrovanou veterinářkou.

 
14.5.2008
Jelikož má Vanilka krevní skupinu B, tak mě zajímá i její titr anti-A protilátek, proto si dnes užila další odběr krve. Tentokrát trhneme rekord. Vzorek putuje až do Evropské veterinární laboratoře v holandském Woerdenu. Aspoň budu mít jistotu, jestli můžu bezpečně krýt A kocoury, nebo vybírat jen “béčkové” ženichy.

Zatím pořád nevím, jestli Vanilka čeká koťátka. Vypadá to spíš na NE, ale za týden pro jistotu zopakuji ultrazvuk. Třeba si nějakého prcka schovává pod žebrem a kvůli tomu ji přece nebudu holit celé bříško J Nemrouská, pěkně jí a vůbec je ohromně spokojená. S Želvinkou zřejmě pořádají noční mejdany a plyšákové války, protože ráno bývají Tobiáškovy hračky roztahané po celém bytě.

Další staronovinkou je, že v květnu soutěžíme o NEJ fotku měsíce dubna na stránkách Modrého kocouře: http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-kocour.php?id=25724

23.4.2008
Vanilku máme od neděle doma. Podle všeho probíhaly její noci s kocourem vášnivě. V neděli ho ještě volala, teď už je klidná,spokojená, umazlená a hladová. Pár týdnů potrvá, než budu vědět, jestli nám nadělí malé chlupáčky, nebo pojedem znovu na výlet. Do té doby budu vykrmovat její zhublý pupík a těšit se na překvapení.

16.4.2008
Vanilka je od dnešního rána na námluvách u vybraného ženicha jménem Elioth Velvet Button. Vyrazili jsme už včera později odpoledne. Cesta byla úmorná a “díky” Českým drahám se protáhla na neuvěřitelných 13 hodin. Je jasné, že Vanilčina touha po takové štrapáci trochu ochladla, ale věřím, že na ni Elíšek zapůsobí svojí kocouřností (o mužnosti se u něj opravdu mluvit nedá :oD) a všechno dobře dopadne. Držte nám palce.

14.4.2008
MŇÁÁÁÁÁÚÚÚÚ MŇÁÁÁÚÚÚÚ. Ne, nezbláznila jsem se. Jen z Vanilčete se dnes stala opravdu dospělá kočka. Celý den nám zpívala o lásce.

13.4.2008
Včera jsem se zajela podívat na MVK v Hradci Králové. Bez kočenky, jen jako návštěvník. A také abych zafandila některým známým kočičkám. Z Vanilčiny rodné stanice soutěžila Shari z Lužinek a Yoko Ono Falling Star a CHS Catybaby reprezentovala Vanilčina sestřička Violetta z Lužinek (odvezla si z Hradce 2. a 3. CAC, takže i ona už je šampionka).

4.4.2008
Tak, dnes čeká Vanilku poslední píchanec, přeočkuji jí FeLV. A koukej se nám rozmrouskat, berušenko.

2.4.2008
Pošta se jen hrne. Dopis z plemenné knihy koček mě však obzvlášť potěšil. Dne 20.3.2008 mi byl u mezinárodní organizace FIFe registrován název chovatelské stanice Lege Artis, CZ.

26.3.2008
A dnes pro změnu dopis z Plzně. Vanilka má krevní skupinu B.

21.3.2008
Přišel výsledek z Prahy. Vanilka je FIP negativní, tudíž nic nebrání, aby se rozjela za vybraným kocourem. Jen to, že ještě nemrouská. Je to poslušná kočička. Prosila jsem ji, ať počká po očkování.

13.3.2008
Rozhodla jsem se, že i ostatní choroby přeočkuju ještě před krytím, takže dnes dostala Vanilka další píchanec. Kolikátý už v pořadí? Její neskutečná důvěra ke mně mě dojímá. Leží v klidu, jehlu snad ani nevnímá.

10.3.2008
Uf. Na dnešek jsem se chystala dlouho. Vanilka se podívala, kde pracuji a při té příležitosti jí byla odebrána část její vzácné modré krve na vyšetření. FIV a FeLV negativní, ostatní dva vzorečky pojedou do Prahy a do Plzně.

8.3.2008
Želvinka dnes slaví sedmé a Vanilka první narozeniny. Dostaly oblíbené rybí filé upečené v mikrovlnce a tiše a spokojeně si pomlaskávaly.
Vanilka je dnešním dnem dospělá a jen tak pro zajímavost jsem ji zvážila. Její chlupatý zadeček pohnul ručičkou váhy na 3620 gramů.

27.2.2008
Přeočkování také proběhlo bez problémů. Moje malá statečná holčička.

8.2.2008
Dnes jsem zahájila náročný vakcinační program. Vanilče dostalo ďobanec proti Microsporum canis. Leželo v klidu na klíně a vrnělo.

27.1.2008
Uplynul jen týden, ale událo se mnoho. Včera Vanilka získala na MVK v Bratislavě svůj třetí CAC, a tím splnila podmínky k udělení titulu Šampion a doživotní chovnost, a dnes dokonce dostala první CACIB. Já pýchou asi prasknu, Vanilce je to putna. Je ráda, že už je doma. Zkusím s ní dokončit Interšampiona a dál se uvidí. Nemá prostě na výstavy buňky.

20.1.2008
Vanilka už je velká slečna, proto na víkendové mezinárodní výstavě v Ostravě soutěžila ve třídě otevřené. V sobotu ráno absolvovala ověření barvy, takže máme modré na bílém, že nemá kresbu.
Po oba dny získala CAC a tím dvouletou chovnost, pěkné posudky a v sobotu byla zvána k rozstřelu do nominace. Jsem na svoji berušku moc pyšná. Jen její chování při posouzení se stále zhoršuje. Není agresivní. Jen se jí nelíbí na stole a snaží se mi vrátit do náručí.
V noci na hotelu počítala projíždějící tramvaje a auta a byla náramně spokojená.

1.1.2008
Pár dnů před Silvestrem jsme se celá rodina přesunuli k mým rodičům. Vanilka byla z prázdnin nadšená. Želvuš brblala, že doma je doma a granule chutnají jinak a pelíšek voní taky jinak. Je to prostě pecivál domácí. Po Novém roce se jí přání vyplnilo. Jsme doma. Ani Vanilka si nestěžuje. Jen si zalezla a do svého modrého pelíšku a vrní.

 

 

UDÁLOSTI ROKU 2007